Do lidera po punkty; Przed meczem Górnik Boguszów Gorce - Unia

Niedzielne starcie będzie dla nowego trenera Unii, Adriana Szymczaka prawdziwym sprawdzianem, ponieważ "Unici" jadą do lidera tabeli - Górnika Boguszów Gorce. Warto zaznaczyć, że niedzielny rywal Unii to beniaminek, który awansował w tym roku z klasy A do ligi Okręgowej. Kilka słów o rywalu...

GÓRNIK BOGUSZÓW GORCE

Gospodarze spotkania, które odbędzie się o 14:00, to dotychczas najlepiej spisująca się drużyna w lidze, która po 11 kolejkach piastuje pozycje lidera z 27 punktami i bilansem bramkowym 21-10 oczywiście na swoją korzyść. Na własnym boisku "Górnicy" na 6 spotkań przed własną publicznością 5 razy pokonywali swoich rywali i tylko raz podzielili się punktami. Najwięcej bramek dla Górnika zdobył Kornel Duś - 6. W ostatnim spotkaniu Górnik jednak poniósł pierwszą porażkę w sezonie ulegając na wyjeździe Zjednoczonym Żarów 1-0.

UNIA ZŁOTY STOK

W Złotym Stoku kibice powoli zaczynają "oddychać" spokojniej. Po zmianie na stanowisku trenera w szeregach Unii znów panuje dobra atmosfera i widać gołym okiem, że gra zespołu również uległa poprawie. Po remisie i dwóch zwycięstwach z rzędu teraz czas "wskoczyć" na jeszcze wyższy poziom i spróbować ograć lidera, jednak zadanie to na pewno nie będzie łatwe. Unia zajmuje w tabeli 7 miejsce z 16 punktami na swoim koncie i bramkami 19-18 czyli minimalnie na swoją korzyść. Na wyjeździe podopieczni trenera Szymczaka radzą sobie średnio. Na 8 rozegranych spotkań 3 razy zwyciężała Unia, 3 razy "Unici" dzielili się punktami ze swoimi rywalami i 2 razy przegrali. W Złotym Stoku najwięcej bramek ma Krzysztof Trepka - 5 a za nim jest Maciej Michalski, który jeden raz mniej trafiał w tym sezonie do bramki. Ostatnie spotkanie "Złotostoczanie" wygrali na własnym boisku z LKS-em Bystrzyca Górna 2-1.

HISTORIA SPOTKAŃ

Od 2002 roku Górnik i Unia mierzyły się ze sobą tylko 4 razy:

Klasa Okręgowa, Sezon 2010/2011

Unia 4-1 Górnik Boguszów Gorce

Górnik Boguszów Gorce 0-0 Unia

Klasa Okręgowa, Sezon 2011/2012

Górnik Boguszów Gorce 2-0 Unia

Unia 11-0 Górnik Boguszów Gorce

Jak widzimy w czterech spotkaniach z przeszłości Unia prezentuje się lepiej. Szczególnie w oczy rzuca się zwycięstwo z sezonu 2011/2012, kiedy to "Unici" pokonali, wtedy już spadający do Klasy A Górnik 11-0! Jednak beniaminek "Okręgówki" to nie ta sama drużyna co z przed laty. Jak widać jak do tej pory radzi sobie bardzo dobrze i trzeba rozegrać na prawdę dobre spotkanie, ustrzegając się błędów jeśli chcemy myśleć o zdobyczy punktowej. Czy Unia przedłuży swoją serię zwycięstw do trzech i tym samym zatrzyma drugi raz pod rząd piłkarzy lidera? Odpowiedź poznamy w niedzielę.